Комунальне підприємство "Тернопільводоканал"

13.06.2022

Комерційний облік

Відповідно до Закону України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання” передбачено проведення розрахунків зі споживачами багатоквартирних будинків з врахуванням показників комерційного загальнобудинкового водоміра , зокрема: згідно з підпунктом 2 пункту 3 статті 10 Закону “ у разі якщо приміщення всіх споживачів у будівлі оснащені вузлами розподільного (квартирного) обліку питної води, загальний обсяг спожитої у будівлі питної води (крім обсягу, витраченого на загальнобудинкові потреби) розподіляється між споживачами відповідно до обсягу споживання за показаннями вузлів розподільного обліку”.

При цьому, пункт 2 статті 12 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” (надалі - ЗУ “Про ЖКП”) обумовлює, що договори про надання житлово-комунальних послуг укладаються відповідно до типових договорів, затверджених Кабінетом Міністрів України.

31 .03.2022р. на офіційному сайті vodokanal.te.ua КП “Тернопільводоканал” оприлюднено публічний індивідуальний договір з індивідуальним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення без обслуговування внутрішньобудинкових систем, розроблений на основі типового, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 липня 2019 р. № 690 . Договори набрали чинності 01.05.2022р .,

Пунктом 13 індивідуальних договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення без обслуговування внутрішньобудинкових систем, передбачено, що обсяг спожитої у будинку послуги з централізованого водопостачання визначається як обсяг питної води, спожитої в будинку, за показаннями засобів вимірювальної техніки вузла (вузлів) комерційного обліку відповідно до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої наказом Мінрегіону від 22 листопада 2018 р. № 315 (далі - Методика розподілу) .

Звертаємо увагу, що для багатоквартирного будинку вузлом комерційного обліку холодної води є загальнобудинковий водомір, при цьому, вузлом розподільного обліку вважається індивідуальний (квартирний) водолічильник. У місті Тернополі в переважній більшості житлових будинків встановлені загальнобудинкові водоміри (вузли комерційного обліку). Наше підприємство зобов’язане, починаючи з 01 травня 2022 року проводити розрахунки за спожиту воду з врахуванням показників вузлів комерційного обліку холодної води (будинкових лічильників).

У випадку забезпечення у багатоквартирному будинку 100-відсоткового індивідуального обліку (наявні індивідуальні лічильники у всіх споживачів будівлі) небаланс (різниця між розходом загальнобудинкового водоміра та сумарним водоспоживанням споживачів за показниками індивідуальних лічильників) розподіляється пропорційно до обсягу споживання. Водночас, за наявності в будинку квартир не оснащених квартирними водолічильниками, уся різниця(небаланс) між розходом загальнобудинкового водоміра та сумарним водоспоживанням споживачів за показниками індивідуальних лічильників розподіляється між споживачами, квартири яких не обладнані квартирними лічильниками пропорційно до кількості осіб.

Причини небалансу можуть бути різні, зокрема: неодночасність подання показників, недооблік за індивідуальними водолічильниками (згідно з технічними паспортами виробників водомірів водолічильники мають допустимі похибки під час вимірювання обсягу спожитої води), стан внутрішньобудинкових водопровідних мереж і т.д. Водночас, звертаємо увагу, що КП“Тернопільводоканал” не здійснює технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж.

Задля вирішення питання неодночасності подання показників законодавство передбачає визначення приведеного(скоригованого) показника на розрахункову дату, якою є останній день місяця. Тобто, виходячи з середньодобового водоспоживання, по квартирному лічильнику розраховується приведений показник від дня наступного після подачі фактичного показника до останнього дня місяця включно. Це в деякій мірі згладжує проблеми через неодночасність подання показників лічильників.

Протягом місяця КП “Тернопільводоканал” приймає показники квартирних водомірів, які подають наші споживачі. Зважаючи на викладене, рекомендуємо подавати показники індивідуальних лічильників максимально наближено до розрахункової дати(останній день місяця), при цьому ідеальним варіантом буде подання показника мешканцями в останній день розрахункового місяця або в перший день місяця, наступного за розрахунковим.

Для наших споживачів наявними є наступні способи подання показників:

  • за телефонами 0352 519751, 0800 509 909, 0800 354 357;

  • безпосередньо в пунктах прийому платежів (відділення банків, поштові відділення);

  • за допомогою Інтернету на сайті підприємства: www.vodokanal.te.ua (для цього необхідні номер Вашого особового рахунку та лічильника, які вказані у щомісячних рахунках за послуги водопостачання та водовідведення);

  • за допомогою мобільного додатку КП «Тернопільводоканал» (операційні системи Android 4.2 та вище чи IOS Apple);

  • через канал Сіті-бот «Назар» у месенджерах Viber та Telegram.

Звичайно, кол-центр нашого підприємства не в змозі за один - два дні прийняти в телефонному режимі показники від усіх споживачів. Тому, радимо користуватися, в першу чергу, такими способами як подання показників через сайт підприємства, мобільний додаток КП”Тернопільводоканал”, канал Сіті-бот «Назар» у месенджерах Viber та Telegram, де гарантовано є можливість усім нашим споживачам протягом одного дня подати показники квартирних лічильників незалежно від завантаженості кол-центру.

Отримати інформацію про проведені нарахування наші споживачі можуть в рахунках, які КП “Тернопільводоканал” надає щомісяця. Зокрема, в п.2.1 рахунку, в розділі Загальнобудинковий” вказ ано об’єм виставленого до оплати небалансу, розрахованого за даними вузла комерційного обліку.

За рішенням співвласників будівлі/будинку застосовується інший принцип розподілу обсягів небалансу холодної води за одним з варіантів:
- пропорційно до площі ванних кімнат / санвузлів для нежитлових приміщень;
- пропорційно до кількості стояків водопостачання, що проходять через приміщення споживачів;
- пропорційно до кількості санітарно-технічного обладнання, яким у приміщенні здійснюється водорозбір холодної води від внутрішньобудинкової системи водопостачання;
- пропорційно до кількості осіб у приміщенні, яким надається послуга з централізованого водопостачання (або які здійснюють відбір холодної води із системи автономного водопостачання).

У такому разі співвласники будівлі/будинку надають виконавцю розподілу комунальної послуги всі вихідні дані для застосування обраного принципу розподілу до початку розрахункового періоду, в якому будуть застосовуватись нові принципи розподілу.

Читати 1368 разів