Комунальне підприємство "Тернопільводоканал"

04.01.2016

Ви ще не заплатили за воду й каналізацію? Зробіть це до 20 числа!

20151217-02

В іншому випадку, попереджає начальник відділу розрахунків населення КП “Тернопільводоканал” Руслан Бурмас, вважатиметися боржником. І тоді підприємство матиме повне право подати вас до суду, “відрізати” від системи водопостачання чи відключити від каналізації.

 

“Звісно, це вже радикальні методи, - констатує Руслан Захарійович. - До них вдаємося тільки тоді, коли ні прохання, ні попередження, ні роз'яснення на неплатника не діють”.

 

“А до якого числа слід здійснити оплату, аби не вважатися боржником і чому?”, - допитуюся.

 

Згідно з чинним законодавством, споживачі за надані послуги водопостачання та водовідведення повинні оплатити до 20-го числа поточного місяця, - пояснює Руслан Захарійович. - Тобто, до прикладу, за жовтень, необхідно розрахуватися до 20 листопада, а за листопад - до 20 грудня. Частина споживачів в силу певних обставин оплачує після 20 числа. Мушу попередити їх, що в разі встановлення на законодавчому рівні розміру нарахування пені, з 21-го числа їм уже нараховуватимеся пеня, бо вони почали боргувати”.

 

Поки ж, наголошує водоканалівець, аби не потрапти до “чорного” списку боржників, необхідно здійснити оплату за отримані послуги до останнього робочого дня місяця.

 

“Оплати, проведені в останній робочий день, поступають на рахунок нашого підприємства наступного місяця та зараховуватимуться в наступний період, - пояснює. - Відтак вважатиметься, що в поточному місяці оплат не було”.

 

Якщо ж ви “дотягнули” до останнього робочого дня місяця, то, щоб не стати боржником водоканалу, оплату мусите здійснити виключно в касі підприємства, що на вул. Медова, 1. Раніше ж ви могли розрахуватися як у поштовому відділенні, так і через інтернет.

 

Для “боротьби” з боржниками у водоканалівців є цілий “арсенал зброї”. Найперше, про те, що ви почали боргувати, вас попередить ...колір щомісячного рахунку. Замість зеленого отримаєте жовтий чи червоний. Якщо це не стало поштовхом до оплати, чекайте в гості преставників КП “Тернопільводоканал”. Під підпис вони вручать попередження про те, яка “кара” чекає на вас в разі несплати за спожиті послуги з водопостачання та водовідведення. Коли ж обставини боргування вагомі - не тягніть, а прямуйте до відділу розрахунків населення КП “Тернопільводоканал”. Водоканалівці завжди йдуть назустріч споживачеві, пропонуючи розтермінування суми боргу, пояснюючи можливість та процедуру отримання субсидій та пільг.

 

Якщо ж пояснення, попередження та вмовляння не діють, підприємство звертається до суду із заявою на видачу судового наказу для примусового стягнення боргу, - зазначає Руслан Бурмас. - До речі, у випадку подання до суду неплатнику доведеться додотково заплатити судовий збір, інфляційні та 3 відсотки річних. У деяких випадках сума додаткових судових витрат значно більша за суму боргу. Загалом щороку нам доводиться подавати до суду майже тисячу боржників. У випадку невиконання рішення суду добровільно державна виконавча служба вживає всіх заходів для примусового погащення заборгованості, а це і стягнення із заробтної плати, пенсії, і накладення арешту на рухоме та нерухоме майно з метою його подальшого вилучення та реалізації, і обмеження виїзду за кордон”.

 

Коли й суд , як кажуть, злісному боржникові не указ, то водоканалівці ...”відрізають” його від системи водопостачання чи відключають від каналізації. Останнє особливо дошкульне і не потребує допуску в квартиру.

 

“Підключення каналізації можливе тільки після повного розрахунку боржника за спожиті послуги водслуги водопостачання та водовідведення, - наголошує начальник водоканалізаційної інспекції КП “Тернопільводоканал” Іван Гладкий. - У листопаді, в зв'язку зі зростанням кількості боржників та розміру їхньої заборгованості, ми інтенсифікували роботу з відключення їх від мереж водопостачання та водовідведення. Щодня, до прикладу, без каналізації залишається до десяти злісних неплатників”.

Читати 3570 разів
КОНТАКТИ
Індекс: 46008
Адреса: м. Тернопіль, вул. Танцорова, 7
кол-центр (подання показників, отримання
роз'яснень): (0352) 519751, (0800) 509909
приймальна:      
(0352) 525220
диспетчер аварійної
служби: (0352) 519758, (050) 4374353
   
е-пошта: info@vodokanal.te.ua
Сайт: www.vodokanal.te.ua
ГРАФІК РОБОТИ
понеділок - четвер  
08:00 - 17:15
п'ятниця 08:00 - 16:00
ОБІДНЯ ПЕРЕРВА 13:00 - 14:00
субота, неділя вихідний
ПРИЙОМ ПЛАТЕЖІВ
вул. Медова, 1 (без перерви)
понеділок - четвер  
08:00 - 17:15
п'ятниця 08:00 - 16:00
субота, неділя
вихідний

Із 25 січня обмежено прийом відвідувачів.
Детальніше - тут>

ОПЛАТА ПОСЛУГ

АТ КБ “ПРИВАТБАНК”, Тернопільська філія, МФО338783
КП “Тернопільводоканал”, ЄДРПОУ 03353845
рахунок №UA743387830000026005055101848

 

У призначенні платежу зазначити:
оплата послуг водопостачання та/чи водовідведення,
вивезення та очищення стоків (необхідне вказати),

№ договору, адресу, прізвище, ім'я та по-батькові.

Комунальне підприємство "Тернопільводоканал