Комунальне підприємство "Тернопільводоканал"

15.04.2016

Закуплені за кошти Світового банку лабораторне обладнання та екскаваторну техніку урочисто освятили (відео, фото)

122

15 квітня у Комунальному підприємстві “Тернопільводоканал” відбулась урочиста посвята лабораторного обладнання та екскаваторної техніки, закуплених за кошти Світового банку.


Участь у заході взяли міський голова Тернополя Сергій Надала, заступник міського голови Тернополя Владислав Стемковський, представники духовенства, різних рівнів влади, громадськості, гості, директор КП “Тернопільводоканал” Володимир Кузьма та колектив підприємства.

Комунальному підприємству “Тернопільводоканал пощастило. У період економічної кризи, завдяки клопіткій роботі та професійності колективу, сприянню міської та обласної влади воно здобуло право на отримання кредиту Світового банку в розмірі майже 37 мільйонів доларів США, а отже - шанс на здійснення модернізації та реконструкції своїх об'єктів.


При плануванні тендеру із закупівлі лабораторного обладнання першочерговим завданням було максимальне охоплення показників, що передбачені в новому ДСанПіН2.2.4-171-10 “Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною” (був прийнятий у 2010 р. та поетапно впроваджується до 2020 р.). За рахунок коштів Світового банку ми закупили обладнання та меблі для двох лабораторій на суму понад 6 млн грн .

 

Придбання сучасного обладнання для хіміко-бактеріологічної лабораторії питної води та лабораторії водовідведення дасть змогу забезпечити виконання вимог вищезгаданого національного стандарту, а також вимог Директив Європейського Союзу щодо належного контролю за якістю питної води та стічних води.

 

Лабораторія хіміко-бактеріологічного контролю питної води закупила обладнання: газовий хроматограф, атомно-абсорбційний спектометр, альфа-бета радіометр, систему капілярного електрофорезу, солемір.


Газовий хроматограф дозволить контролювати фізико-хімічні показники, такі як феноли, хлорфеноли, нафтопродукти, пестициди та галогенорганічні похідні.


Атомно-абсорбційний спектометр дозволить визначати різного роду елементи: алюміній, марганець, кадмій, миш'як, молібден, натрій, ртуть, свинець, кобальт, селен, берилій, бор, кремній, калій, стибій, мідь, нікель, хром, цинк.


За допомогою альфа-бета радіометра можна буде одночасно більш точно визначати показники альфа- і бета-активності питної води.
Система капілярного електрофорезу дасть можливість швидко визначати аніони у воді, також на проведення аналізу потрібна мінімальна витрата реагентів.


Експрес-методом тепер можна буде швидко визначити загальну мінералізацію, електропровідність та температуру води за допомогою солеміра.

IMG 0751

IMG 0789

 

Якщо до придбання нового обладнання в хіміко-бактеріологічній лабораторії ми конролювали 22 хімічних показники, то після впровадження нового обладнання зможемо визначати понад 50 сполук, - констатувала завідуюча лабораторії хіміко-бактеріологічного контролю питної води Лідія Шимків , - зокрема 20 металів (алюміній, марганець, кадмій, миш'як, молібден, натрій, ртуть, свинець, кобальт, селен, берилій, бор, кремній, калій, стибій, мідь, нікель, хром, цинк), групу пестицидів, хлорорганічні похідні, нафтопродукти, феноли та хлорфеноли”.

 

Також у лабораторії хіміко-бактеріологічного контролю питної води та лабораторії водовідведення було закуплено допоміжне обладнання: муфельна піч, водяна баня, автоклав, система очистки води, термостати, сучасні витяжні шафи, що забезпечують більш безпечні умови праці.

 

При придбанні приладів для лабораторії водовідведення пріоритетним завданням було швидке і точне визначення основних показників, що характеризують роботу каналізаційних очисних споруд, - зауважила завідуюча лабораторії водовідведення Зоряна Дідух. - Завдяки придбаним сучасним мультиметрам такі показники, як кисень, рН, температура, загальна мінералізація, електропровідність можна визначати на місці відбору проб”.

 

Зоряна Петрівна зазначила, що придбані спектофотометри виконують високошвидкісне сканування довжини хвилі в ультрафіолетовому спектрі. Відповідно скоротиться час і зменшиться кількість реагентів, необхідних для проведення вимірювань. У прилад вмонтовані процедури перевірки правильності результатів.

 

Закуплено також сучасні лабораторні меблі: острівний стіл з мийкою, шафи для зберігання реактивів, до яких під'єднана витяжка, шафи для лабораторного посуду, титрувальна установка, оснащена лампами денного світла, хімічно-стійка подвійна стіл-мийка.

 

Мета придбання сучасної екскаваторної та спеціалізованої техніки — забезпечення оперативного реагування та ефективної ліквідації аварійних ситуацій на водопровідно-каналізаційних мережах, а також здійснення поточних ремонтів.

 

IMG 0732

За кошти кредиту Світового банку КП “Тернопільводоканал” закупив на тендерній основі тракторну техніку англійського виробництва, а саме два екскаватори середньої потужності JCB 3CX та екскаватор малої потужності JCB 1CX, - оповів начальник транспортного відділу Василь Угляр. - У другому кварталі цього року очікуємо надходження ще двох спецавтомобілів, змонтованих на шасі RENO, а саме - каналопромивного автомобіля з об'ємом цистерни 6 куб. м, оснащеного системою телеінспекції трубопроводів та асенізаційного автомобіля з об'ємом цистерни 8 куб. м”.

 

Нагадаємо, Договори про субкредитування та використання сум позики, що надається Україні Міжнародним банком реконструкції і розвитку (МБРР) та Фондом чистих технологій (ФЧТ) для реалізації інвестиційного “Проекту розвитку міської інфраструктури-2”, між Міністерством фінансів та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Тернопільською міською радою та КП “Тернопільводоканал” було підписано протягом 14-20 листопада 2014 року. 

 

Термін погашення кредиту — 18 років (МБРР) та 20 років (ФЧТ). Пільговий період для позики, так звані “канікули”, коли сплачуються тільки відсотки, а не “тіло” кредиту — відповідно 5 та 10 років. Плата за користування коштами позики становить близько 1%. На думку економістів — це один з найвигідніших кредитів. Саме завдяки йому чимало водоканалів світу змогли досягнути європейського рівня розвитку.

 

Завдяки інвестиціям Світового банку КП “Тернопільводоканал” планує впродовж 2015-2021 років суттєво модернізувати об'єкти водопровідно-каналізаційного господарства Тернополя з використанням сучасних технологій. Очікуваний результат - підвищення якості надання послуг населенню, забезпечення стабільності та надійності роботи систем водопостачання і водовідведення, зменшення енергоспоживання.

Читати 1327 разів
Контакти
Індекс: 46008 
Адреса: м. Тернопіль, вул. Танцорова, 7
 
кол-центр (подання показників, отримання
роз'яснень): (0352) 519751, 0 (800) 509909
приймальна: (0352) 525220
диспетчер: (0352) 525117, 252610, (050) 4374353
 
е-пошта: info@vodokanal.te.ua
Сайт: www.vodokanal.te.ua
Детальніше>
 
Графік роботи
понеділок — четвер     08:00 — 17:15 
п'ятниця     08:00 — 16:00
ОБІДНЯ ПЕРЕРВА     13:00 — 14:00
субота, неділя     вихідний
 
Прийом платежів
вул. Медова, 1 (без перерви)
понеділок — четвер     08:00 — 18:00
п'ятниця     08:00 — 17:00
субота    09:00 — 15:00
неділя     вихідний
 
Комунальне підприємство "Тернопільводоканал